Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Noc vědců a ochutnávka kultur

V pátek 27.září 2013 organizuje Univerzita Palackého v Olomouci Noc vědců. Mezi osmnáctou hodinou a půlnocí otevřou své dveře všechny fakulty univerzity. Díky spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou UP se do programu aktivně zapojí také CARITAS – VOŠ sociální Olomouc. V budově na Křížkovského ul. 6 se bude podávat fairtradová káva i indický čaj masala. Na programu je vernisáž výstavy fotografií kmene Kathkaris, prezentace zahraničních praxí a promítání filmu Zelená poušť.
 
Mottem letošní celorepublikové akce Noc vědců je „Energií k poznání“. Studentky CARITAS – Vyšší odborné školy sociální Olomouc, které se aktivně zapojily do příprav Noci vědců, investují svou energii do sociální a humanitární práce, aby získaly poznání. A toto poznání a své zkušenosti se rozhodly představit olomoucké veřejnosti různými formami. 
 
Na Křížkovského ul. 6 budou od 18:00 do půlnoci otevřeny dveře CARITAS – VOŠs Olomouc, za kterými návštěvníci Noci vědců naleznou tak trochu jiné světy. Indický, arménský a gruzínský, jamajský i indonézský. „Ochutnat“ je bude možné nejen pohledem na fotografie a film, nebo posloucháním povídání studentek, ale také chuťovými buňkami. Ve škole se bude podávat indický čaj masala a fairtradová káva. 
 
V 18:30 zahájíme vernisáží výstavy fotografií indického kmene Kathkaris a povídáním o životě tohoto vyloučeného kmene se studentkami Lucií Dostálkovou a Monikou Jurníkovou, které v Indii absolvovaly zahraniční praxi v rámci studia Sociální a humanitární práce. Studentky budou k dispozici v průběhu celého večera, aby si s návštěvníky povídaly u indického čaje a oříšků o svých zkušenostech.
 
V 19:30 představí sociální situaci v Arménii a Gruzii Radka Kachramannová.
 
Následovat bude ve 20:15 prezentace Terezy Formanové o životě na Jamajce. 
 
Ve 21:30 se v aule CARITAS – VOŠ sociální Olomouc bude promítat film Zelená poušť. Film slovenského studenta Karlovy univerzity v Praze je o kácení deštných pralesů na ostrově Borneo. Místo pralesa zde roste palma olejová, která se využívá při výrobě potravin i biopaliv. Jak můžeme tuto situaci ovlivnit my?
 
V průběhu celého večera bude k dispozici fairtradová káva a čaj. Servírovat je budou dobrovolnice z Fairtradové skupiny, která vznikla na CARITAS – VOŠs Olomouc začátkem roku 2013 a která usiluje o šíření informací o fair trade u olomoucké veřejnosti. V rámci Noci vědců budou Olomoucí jezdit autobusy zdarma. K návštěvě CARITAS – VOŠs Olomouc je nutné vystoupit na nám. Republiky 3.
 

Vloženo: 25.9.2013 17:06
Naposledy upraveno: 14.10.2013 12:13

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace