Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Cyril Mooney: Hodnotová pedagogika a participativní sociální práce s dětmi v komunitě

Srdečně vás zveme na jedinečné setkání se sestrou Cyril Mooney, mezinárodně uznávanou inovátorkou v oblasti vzdělávání a sociální práce. Její práce v indické Kalkatě vedla k vývoji výjimečného systému, založeného na přijetí každého dítěte ostatními bez ohledu na jeho původ a schopnosti. Její práce inspiruje a otevírá některé ze základních otázek pedagogické praxe, i praxe sociální práce, kterými se zabývají odborníci po celém světě.

Setkání se uskuteční na FSS MU v Posluchárně A. I. Bláhy P31 a začne v 9:00 promítání filmu Tvé místo vedle mě (Sit Beside me), který dokumentuje životní příběhy sestry Cyril a jejich studentů a ukazuje její práci. Po projekci filmu, v 10:00, vystoupí sestra Cyril Mooney.

Pozvánka ZDE. 

 

 

Sestra Cyril opustila rodné Irsko a odcestovala do Indie, když jí bylo 20 let a zůstala tam již celý život. Po tom, co se stala součástí Loreto Day School, otevřela dveře této školy všem, i těm nejchudším z chudých. Vytvořila přístup ve vzdělávání, který je založen na komunitním vzdělávání a staví na oslavě rozmanitosti. Je oceňovaným také v sociální práci, zejména v práci s dětmi a mladistvými. Tento způsob nahradil tradiční finančně nákladné vyučování založené na soutěži. Za základní stavební kámen jejího přístupu se považuje kooperativní učení, se kterým se daří proměňovat negramotné děti z ulice ve vzdělané. Stejně tak se daří přetvářet běžné školy ve smysluplná centra pro komunitní rozvoj.

Sestra Cyril vytvořila mnoho metod založených na hodnotách komunity, kde se všichni učí jeden od druhého. Během své padesátileté praxe jí prošly rukama generace mladých lidí, kteří odcházejí se zdravou sebeúctou a zodpovědností ke společnosti, a kteří se sebevědomě a aktivně zapojují do svého okolí.

Kromě svých vynikajících výsledků ve světě přísných školních testů jsou tyto děti posíleny zkušenostmi, v nichž se prolíná škola, komunita a spontánní učení, a které jsou založeny na lásce, upřímnosti, spravedlnosti a svobodě.  Je to vzdělání o soucitu, identifikaci a řešení opravdových životních situací, rozvoji vlastního potenciálu a zkoumání toho, jak nejlépe podporovat svoji vlastní komunitu.

Záštitu nad touto akcí přijal děkan Fakulty sociálních studií, doc. PhDr. Břetislav Dančák, Ph.D.

Vloženo: 21.5.2014 8:32
Naposledy upraveno: 21.5.2014 8:49

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace