Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Život s demencí - 20 let zkušeností

 
Letošní Pražské gerontologické dny připravila Česká alzheimerovská společnost na 13. a 14. září. Rok se s rokem sešel a v České alzheimerovské společnosti (ČALS) jsme opět ve víru příprav na Pražské gerontologické dny. Ty letošní se konají od 13. do 14. září 2017 v Národní technické knihovně, kde se bude konat první, přednáškový den, a na Fakultě stavební ČVUT, kde druhý den proběhnou tradiční workshopy.
 
Pevně věříme, že PGD budou letos speciální. ČALS totiž vznikla před 20 lety a je tedy vhodný čas se ohlédnout do minulosti a zamyslet se nad budoucností.
 
Jsme rádi, že při této příležitosti opět vystoupí například Jakub Hort, Aleš Bartoš nebo Iva Holmerová, bez níž by ČALS nebyla taková, jaká je.
 
Se svými zkušenosti z přímé péče se představí mezi jinými Mária Wirth ze Slovenska či Dagmar Malotová z AGE Centra Olomouc. Na nejúspěšnější projekty ČALS zavzpomínáme kupříkladu s Hanou Janečkovou, Petrem Veletou nebo Pavlou Hýblovou.
 
O jednu sekci se postará výzkumný tým z Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče, FHS UK, který představí výsledky svého etnografického výzkumu. Úvodní přednášku přednese Bob Woods z Univerzity v Bangoru.
 
Jako každý rok bude mít konference přesah do mnoha oblastí, kde se setkáváme s lidmi s demencí. Kromě úvah nad prevencí a budoucností léčby zabrousíme také na pole nových technologií pro lidi s demencí či výzev v oblasti testování kognitivních funkcí. Novinkou bude exkurz do světa lékárníků či etnografický pohled na život s demencí.
 
Druhý den proběhnou již tradičně workshopy, které povedou jak naši, tak zahraniční lektoři. Kromě Evy Jarolímové, která se bude věnovat svépomocným skupinám či Aleše Bartoše, který představí unikátní krátké testy paměti, se můžeme těšit i na tandem Joyce Simard a Ladislav Volicer, kteří nám na konceptu péče Namasté předvedou, že život s Alzheimerovou nemocí nemusí být jen přežíváním. (Jako vždy probíhají workshopy současně.)
 
Předběžný program konference najdete na tomto webu. On-line přihlašování bude aktivní do 5. září 2017. Protože je čas slavit, chceme účastníky konference potěšit i 20% slevou na naše publikace, protože si myslíme, že máme co dávat.

Vloženo: 24.8.2017 10:33

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace