Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Duše v ulicích: ženy bez domova a duševní zdraví

 
V Praze na Letné "pod kyvadlem" se chystá vyjímečná slavnost s názvem "Duše v ulicích", při které ženy bez domova hravým způsobem upozorní na problematiku duševního zdraví a bezdomovectví. 
 
Vážné téma bude prezentováno s lehkostí a návštěvníci si tak budou moci na vlastní kůži prožít řadu ozdravných aktivit přímo na „ulici“ pod širým nebem - a to např. relaxaci, terapeutické skupiny, arteterapii, imaginaci a divadlo utlačovaných pod vedením Dany Moree. Absurdita vnějšího prostředí a péče o psychiku v něm upozorní na (ne)reálné možnosti lidí bez domova pečovat o své duševní zdraví.
 
Na popud jedné z nich, se ženy bez domova rozhodly, že na časté nepříznivé skutečnosti upozorní ve svém dni "Duše ulice", kde se budou snažit měnit stereotypní představy o lidech bez domova a rozbít stigma, které se s tématem duševní bolesti pojí. 
 
Veřejnosti proto nabídnou svá osobní umění jako například čtení z ruky, četbu a sdílení knih, fotografování duše, čtení z karet, masáž hlavy, a imaginace budoucnosti. Organizátorky připravily více než dvacet aktivit. Návštěvníci budou moci tyto ženy poznat osobně a využít jejich "bláznivých" služeb. Večer bude zakončen vystoupením divadelní skupiny, která pracuje s duševně nemocnými lidmi - Ódivadlo a koncertem. Dobrovolným vstupným mohou lidé podpořit budování "Školy ulice" – vzdělávacího a volnočasového centra pro ženy (nejen) v duševní tísni, která bude stát na principech RECOVERY, a kterou plánuje otevřít pořádající organizace Jako doma o.p.s.
 
 
Koná se v rámci Týdnů pro duševní zdraví www.tdz.cz
 
Více informací o akci naleznete na FB události

Vloženo: 22.9.2017 10:24

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace