Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

EASI CUP 2019 ...bez předsudků!!!

 
EASI CUP 2019 ...bez předsudků!!! je sportovně osvětová událost nejen pro lidi s duševním onemocněním.  V červenci proběhne mezinárodní fotbalový turnaj s účastí 22 týmů z 13 evropských zemí. Akci pořádá Fokus Praha (nezisková organizace, která už bezmála 30 let pomáhá lidem s duševním onemocněním) ve spolupráci s evropskými organizacemi E. A.S. I. a ENALMH ve dnech 15. až 20. července 2019 v Praze.  Záštitu převzal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Patronem této události je Vladimír Šmicer, vítěz Ligy Mistrů. Fotbalový turnaj proběhne ve sportovním areálu Pražačka. Současně ve spolupráci s Českou asociací fotbalových hráčů a projektem Čistá hlava otevíráme celospolečenskou diskusi o duševním zdraví.
 
Hlavní manažer letošního ročníku projektu EASI CUP Jan Drobný k tomu říká: "Pro Fokus je to příležitost uspořádat mezinárodní akci, která má potenciál hned několika přesahů. První je propagace zdravého životního stylu a pohybu jako takového. A to jak pro uživatele našich služeb, lidi s duševním onemocněním, tak i všechny okolo. Hýbat se je prostě zdravé, dobré pro zdraví fyzické i psychické. Pohybové aktivity, konkrétně ty skupinové, mají i velký sociální význam. Rozhodli jsme se, že s fotbalovým turnajem taky rozjedeme destigmatizační kampaň „...bez předsudků!!!“, která má za cíl oslovit širokou veřejnost. Fotbal je společenský fenomén, má ho rádo spousta lidí, a hlavně stojí nad všemi společenskými bublinami. Je jedno, jestli jsi vpravo, ve středu nebo vlevo, jestli ti je 10 nebo 70 let, jsi katolík nebo ateista, právník nebo sociální pracovník či asistent prodeje v supermarketu. Spojuje tě jediné – fotbal. Osobně si myslím, že Fokus Praha je skvělý v poskytování komplexních služeb, ale je důležité pracovat i s lidmi, co žijí kolem nás a nejsou uživateli našich služeb, tedy s veřejností. Musíme usilovat o to, aby se pojem duševní nemoci či zdraví stal součástí běžných společenských debat. Jako důležité také vidím, aby lidé věděli, že existují místa, kde si mohou říci o pomoc, když ji potřebují, a aby za slovem schizofrenie nehledali nebezpečí. A já věřím, že fotbal je jeden ze skvělých prostředků, jak tyto informace šířit."
 
Akce vyvrcholí společenským večerem v Pražské křižovatce, v kostele sv. Anny, 18.7.2019 od 19 hodin. Na tomto setkání proběhne vedle vyhlašování cen fotbalového turnaje EASI CUP  2019 i premiéra  kampaňového videospotu, který vznikl ve spolupráci Fokusu Praha a České asociace fotbalových hráčů. 
 
Smyslem akce je upozornit na téma duševního zdraví. V ČR si ročně vezme život asi 1 500 lidí, což představuje čtyři ztracené životy denně. Některé studie udávají, že až u 90 % dokonaných sebevražd je možné identifikovat nějaké duševní onemocnění. Lidské příběhy končí takto tragicky i proto, že se lidé často bojí říct si o pomoc. V naší společnosti je totiž duševní onemocnění stále tabu. 
 
„Předsudky společnosti a stigma lidí s duševním onemocněním stále přetrvávají. Přitom lidé se zkušeností s duševním onemocněním vnímají často stigmatizaci jako větší problém než samotnou nemoc,“ říká Mgr. Petr Hudlička, ředitel Fokusu Praha. 
 
„Pojďme otevřeně, a hlavně bez předsudků mluvit o duševním zdraví,“ vyzývá Vladimír Šmicer, fotbalová osobnost a patron EASI CUP 2019.
 
„To je důvod, proč jsme se rozhodli vytvořit evropskou síť, která má institucionální podobu a konkrétně se zaměřuje na propojení sportu a tělesné aktivity s duševním zdravím. Touto cestou může naše síť vyslat zprávu po celé Evropě a podpořit organizování podobných aktivit napříč Evropou,“ konstatuje Nikos Andropoulos, tajemník ENALMH, který EASI CUP 2019 přijede v červenci podpořit osobně. 
 
 

Kontaktní e-mail: drobny.jan@fokus-praha.cz

Webová stránka: www.easicup2019.cz

Vloženo: 2.6.2019 1:46

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace