Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Další vzdělávání

Vyšší škola sociálně právní Jahodovka - Bez vztahu nelze vychovávat (Praha, 4. 6. 2019)

Profesní institut Jahodovka Vás zve na zážitkový interaktivní kurz určený pro sociální pracovníky OSPOD s důrazem na agendu NRP a sociální pracovníky sociálních služeb.

O kurzu: 

Seminář je zaměřený na poznatky z teorie vztahové vazby, poruch vztahové vazby a léčby těchto poruch. Zážitkové techniky Vás provedou Vašimi postoji a názory a umožní Vám porozumět možnému chování dětí v náhradní rodinné péči i členů jejich rodin. Kurz povede zkušená lektorka Mgr. Lucie Salačová. Délka kurzu je 8 hodin

Seminář je akreditován MPSV. SPECIÁLNÍ CENA PRO STUDENTY A ABSOLVENTY VOŠSP. 

Pro koho je kurz určený: 

Absolvent semináře získá informace o vztahové vazbě, poruchách vztahové vazby a možnostech léčby poruch vztahové vazby, dozví se také o zásadách efektivní výchovy dětí, které prožily výrazné ztráty. Účastník si může ujasnit svou roli v týmu sociálně právní ochrany dětí a pochopit, jak se principy vztahové vazby dají využít v jeho profesním vztahu s klienty. Díky zážitkovým cvičením si bude moci vyzkoušet role jednotlivých členů týmu sociálně právní ochrany ohrožených dětí a ujasnit si tak své postoje, názory a dilemata, které se k nim vztahují.

Termín a místo konání: 

Seminář se koná dne 4. 6. 2019 od 8:45-15:15 na adrese Jasmínová 3166/37a, (dříve Jahodová 2800) 106 00 Praha 10. Registrace otevřena do 31. 5. 2019.

Program:

I. BLOK - JAK VZNIKÁ VAZBA
 
Představení teorie vztahové vazby, seznámení se s aktuálními poznatky ve vývoji mozku – např. následky působení dlouhodobého stresu v mozku dítěte, seznámení se s filmovými ukázkami pokusů, dokládajících vznik a narušení vztahové vazby. Zážitky z raných vztahů dítěte a celoživotní nastavování a udržování vztahů v životě. Prvotní fáze před rozvinutím attachmentu, druhá fáze zrodu attachmentu, třetí fáze vyhraněného attachmentu a čtvrtá fáze záměrného vtahu a partnerství.
 
II. BLOK - PORUCHY VZTAHOVÉ VAZBY, RŮZNÉ TYPY NEJISTÉ VAZBY
 
Seznámení účastníků s rizikovými faktory pro rozvoj zdravého pouta, symptomy poruchy vztahové vazby a příznak poruch připoutání, se kterými se u dětí v náhradní rodinné péči můžeme setkávat. Vysvětlení a prožitek účastníků v prožitkové aktivitě směrem k tématu poruch vztahové vazby, vysvětlení rozdílů v jednotlivých typech narušené vazby.
 
III. BLOK - VZTAHOVÁ VAZBA, ZTRÁTA
 
Výklad a prožitek účastníků směrem k tématu vztahové vazby a ztrát, vysvětlení možných směrů v péči o děti, které prožily ztrátu, praktická ukázka jednoduchých technik, které mohou využít pečující osoby k nápravě poruch vztahové vazby.
 
IV. BLOK - EFEKTIVNÍ VÝCHOVA, MOŽNOSTI LÉČBY PORUCH VZTAHOVÉ VAZBY, SPOLUPRÁCE V TÝMU SPOD
 
Vysvětlení principů efektivní výchovy dětí, které mají narušenou vazbu, ujasnění si vlastní role v týmu sociálně právní ochrany dětí a možností spolupráce s dalšími členy týmu, včetně rodičů a dětí. Zaměření na multidisciplinární přístup v rámci podpory náhradního rodičovství. 

 

Kontaktní e-mail: institut@vossp.cz

Webová stránka: https://institut.vossp.cz/cs/kurzy/bez-vztahu-nelze-vychovávat/

Vloženo: 28.5.2019 16:17
Naposledy upraveno: 11.10.2019 14:11

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace