Z redakce
Nové předplatné pro rok 2021 Zemřel doc. PhDr. Pavel Hartl Advent plný dárků a překvapení YouTube kanál časopisu Sekce „Koronavirus v sociální práci“ opět spuštěna Vyšlo číslo 5/2020 „Síťování v sociální práci“
Přednášky on-line
Volná místa
Sociální pracovník (Moravská Třebová) Sociální pracovník / pracovnice (Nymburk) Vedoucí odd. kurátorů pro mládež (Praha) Kontaktní pracovník / pracovnice (Pardubice) Sociální pracovník (Hřebeč – Kladno) Odborný sociální pracovník (Liberec)
Čísla
Archiv čísel » 2011/2 - Psychosociální souvislosti u znevýhodněných dětí »
Metódy sociálnej práce s deťmi zažívajúcimi domáce násilie
Dagmar Marková, Lenka Haburajová-Ilavská, Denisa Juhásová
Medailon autora:
PhDr. Dagmar Marková, PhD., pôsobí na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Vo svojej pedagogickej činnosti sa orientuje na výučbu sexuálnej výchovy, sociálnej psychológie a je lektorkou sociálno-psychologických výcvikov. Výskumne sa zaoberá sociálnymi aspektmi sexuality, sexuálnej výchovy a rodovosti.
Doc. PhDr. Lenka Haburajová-Ilavská, PhD., pôsobí na Fakulte humanitních studií Univerzity Tomáše Bati vo Zlíne. Vo svojej pedagogickej činnosti sa orientuje na výučbu sociálnej práce, sociálnej politiky. Zúčastňuje sa prípravy a realizácie konferencií, workshopov pre pracovníkov pomáhajúcich profesií. Je riešiteľkou medzinárodných aj domácich vedecko- výskumných projektov.
Mgr. Denisa Juhásová vyštudovala odbor sociálna práca na Katedre sociálnej práce a sociálnych vied Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre. Zameriava sa na problematiku domáceho násilia a rodových aspektov násilia vo vzťahu k sociálnej práci.
Abstrakt:
V príspevku načrtávame niektoré fázy sociálnej práce, pričom ich špecifikujeme vzhľadom na problematiku domáceho násilia páchaného na deťoch. Následne prezentujeme výsledky výskumu, ktorý bol zameraný na zmapovanie konkrétnych pracovných postupov a metód sociálnej práce s deťmi zažívajúcimi domáce násilie.
Klíčová slova:
sociální práce, dítě, domácí násilí, fyzické, psychické, sexuální násilí a zneužívání, metody sociální práce, detekce, diagnostika, sociální intervence a terapie
s. 68 - 84
Podobné články
Postoje veřejnosti k domácímu násilí. Jaké inspirace přináší pro sociální práci?
Trauma-zohledňující přístup v sociální práci jako prevence retraumatizace a sekundární viktimizace uživatelů a uživatelek sociálních služeb
Je čas mluvit o sexuálním násilí: 64 % napadení mají na svědomí partneři obětí
Domácí a sexuální násilí v době nouzového stavu a doporučení neziskových organizací pomáhajících obětem
Domácí násilí nebo EAN? Sociální kontext týrání seniorů
Vyhledávání
Debata
Co si myslíte o novém koaličním návrhu na zálohované výživné?
Poslední komentáře:
Nenalezen žádný komentář.Ediční plán
6/2020 – Evaluace v sociální práci 1/2021 – ERIS Journal - Winter 2021 - Forced Migration and Minority Groups 2/2021 – Raná péče a sociální práce 3/2021 – Metody sociální práce 4/2021 – ERIS Journal - Summer 2021 - Histories of social work