Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

Městský soud v Brně potrestal další sociální pracovnici v kauze Dominik

ilustrační foto

Vydáno před 11 lety

Za nedostatečný a povrchní dohled nad rodinou týraného chlapce Dominika uložil včera Městský soud v Brně bývalé sociální pracovnici Evě Babičkové šest měsíců vězení s odkladem na jeden a půl roku.

Babičková se případem rodiny Dominika zabývala na přelomu let 2008 a 2009 a to jako nastoupivší důchodkyně zastupující kolegyni na mateřské dovolené. Při svém nástupu obdržela agendu čítající 300 spisů. "Do spisu Dominika jsem se dívala hned po nástupu do práce. Byla tam oznámení od lékařky o týrání. Dominik sice byl drobný, ale nebylo na něm nic, co by nebylo v pořádku," vypověděla před soudem Babičková.

Podle ČT24 se šla do bytu rodiny poprvé podívat poté, co na úřadě anonym telefonicky oznámil týrání chlapce.  "Viděla jsem chlapce doma a usoudila jsem, že mu nejsem sympatická. Utíkal přede mnou, viděla jsem, že se mu nezdám. Nechtěla jsem ho týrat svými návštěvami. Usoudila jsem, že kontroly budu provádět jenom prostřednictvím školy. Do června mi nenapsali nic. Z toho jsem vyvodila, že je vše v pořádku," cituje výpověď Babičkové ČT24.

V rámci obhajoby Babičková uvedla, že se pokusila rodinu několikrát navštívit, ale nikdy ji neotevřeli. Jednou ji navštívila matka Dominika a stěžovala si, že ho nezvládají a žádala o pomoc. Sociální pracovnice začala domlouvat pobyt v internátní škole, ale Dominik tam nenastoupil. „Rodině jsem se snažila pomáhat, ale oni to nepřijímali," vysvětlovala Babičková. Tak se začala spoléhat na komunikaci se školou, do které Dominik docházel a na šetření policie.

V závěru výpovědi Babičková uvedla, že v kauze Dominik necítí žádnou morální odpovědnost. Připustila pochybení ve vedení dokumentace, když z nedostatku času vyhotovila málo úředních záznamů. Po vynesení rozsudku se na místě odvolala a její případ převezme Krajský soud v Brně.

-rbal-Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: osm

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace