Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » O čem se mluví »

publicistika k číslu
2/2019

avízo

Profesní institut na Vyšší odborné škole sociálně právní

ilustrační foto

Vydáno před 5 lety

Vyšší odborná škola sociálně právní rozšířila svou nabídku ve vzdělávání sociálních pracovníků a pedagogů o kvalifikační kurzy a kurzy celoživotního vzdělávání.

Škola s tradicí a zárukou kvality tímto usiluje o podporu rozvoje kompetencí studentů a odborné veřejnosti. Prvořadým úkolem Profesního institutu je reagovat na potřeby v praxi a nabízet tak kurzy a vzdělávání odpovídající skutečným potřebám. Usilujeme o propojení aktuální praxe a odborníků z ní a teoretické základny garantované pedagogy naší školy. Spolupracujeme s neziskovými organizacemi a s dalšími institucemi v projektové činnosti. Podporujeme mezirezortní spolupráci, rozvojové aktivity v sociální práci a v oblastech vzdělávání.

Nabízíme kvalifikační kurzy - Studium pro asistenty pedagoga a Kvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách.

Kurz pro asistenty pedagoga je určen pro pracovníky, kteří vykonávají nebo mají zájem vykonávat funkci asistenta pedagoga. Účastníkům jsou zprostředkovány znalosti a dovednosti potřebné pro výkon profese, absolvent získává příslušnou kvalifikaci podle zákona č. 563/2004 Sb., v platném znění (§ 20) a v souladu s § 4 vyhlášky č. 317/2005 Sb., o pedagogických pracovnících. Vzdělávací program zahrnuje celkově 124 hodin výuky, 84 hodin teoretické výuky a 40 hodin odborné praxe ve vybraných školských zařízeních.

Kurz pro pracovníky v sociálních službách je určen jak pro uchazeče o zaměstnání a zájemce, tak pro pracovníky v sociálních službách a pečovatelé pracující v ambulantních zařízeních sociálních služeb nebo v domácnostech, kteří splňují podmínky pro výkon činnosti pracovníka v sociálních službách, uvedené v paragrafu 116, odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, kromě podmínky odborné způsobilosti. Celkově vzdělávací program zahrnuje 200 hodin výuky, 150 hodin teoretické výuky a 50 hodin odborné praxe ve vybraných zařízeních sociálních služeb.

V rámci celoživotního vzdělávání vytváříme portfolio kurzů napříč oblastmi v oboru, a to pro sociální pracovníky na úřadech, v sociálních službách a dalších institucí.

Jsme také připraveni realizovat kurzy pro naplnění specifických potřeb i méně početných odborností, jako jsou například sociální kurátoři či veřejní opatrovníci obcí.

Profesní institut je současně akreditovaným Zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a nabízí tak kurzy i pro odborníky z řad pedagogů. Tím dochází i k příležitostem propojení odborností v oblasti školství a sociální práce, což spolu mnohdy úzce souvisí.

Díky tradici a uznání mezi odbornou veřejností garantujeme kvalitu!

Nabídka aktuálních kurzů a přihlášky jsou dostupné na: https://institut.vossp.cz/cs/. Více informací o škole: http://www.vossp.cz/.

Iveta Turková,

zástupkyně ředitele VOŠSP


Sdílet text:


Podobné zprávy

Akademické články Terénní pseudosociální služby pro seniory poskytované bez registrace
Akademické články Pseudosociální služby pro seniory v České republice: Výpomoc, nebo byznys?
Akademické články User of Social Services in Postmodern Times
Inspirace Je sociální pracovník renesanční člověk?
O čem se mluví Mediální kauzy sociální práce, jejich rizika a příležitosti


0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: dva

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace