
Z redakce
Nové předplatné pro rok 2021 Zemřel doc. PhDr. Pavel Hartl Advent plný dárků a překvapení YouTube kanál časopisu Sekce „Koronavirus v sociální práci“ opět spuštěna Vyšlo číslo 5/2020 „Síťování v sociální práci“
Přednášky on-line

Volná místa
Sociální pracovník (Moravská Třebová) Sociální pracovník / pracovnice (Nymburk) Vedoucí odd. kurátorů pro mládež (Praha) Kontaktní pracovník / pracovnice (Pardubice) Sociální pracovník (Hřebeč – Kladno) Odborný sociální pracovník (Liberec)
Čísla
Archiv čísel » 2009/4 - Sociální práce a rozvojová pomoc »
Rozvoj potenciálu klientů se schizofrenií prostřednictvím sociální práce
Eva Procházková
Medailon autora:
Abstrakt:
Schizofrenie je obecně chápána jako psychotické onemocnění, které se vyznačuje výraznou poruchou myšlení, vnímání, citů a chování, jež má negativní dopady na kvalitu života. Pokud se ale zaměříme podrobněji na potenciál, jímž schizofrenik disponuje, nalezneme zajímavé souvislosti této choroby se zvýšenou kreativitou a spirituální inklinací těchto osob. Pomocí poznatků umělecké, transpersonální či spirituální teorie aplikovaných do sociální práce s duševně nemocnými se můžeme pokusit změnit náhled na tuto chorobu a rozšířit nabídku sociálních služeb a přístupů.
Klíčová slova:
schizofrenie, potenciál, kreativita, spiritualita, transpersonální, sociální práce
s. 111 - 116
Podobné články
Význam expresivní terapie v rozvoji potenciálu schizofreniků
K čemu může být sociálnímu pracovníkovi dobrá jeho víra?
Pojetí podpory potenciálu rodin v nesnázích
Spirituální potřeby seniorů v sociální péči
Postavení diskursu spirituality v sociální práci

Vyhledávání



Debata
Co si myslíte o novém koaličním návrhu na zálohované výživné?
Poslední komentáře:
Nenalezen žádný komentář.Ediční plán
6/2020 – Evaluace v sociální práci 1/2021 – ERIS Journal - Winter 2021 - Forced Migration and Minority Groups 2/2021 – Raná péče a sociální práce 3/2021 – Metody sociální práce 4/2021 – ERIS Journal - Summer 2021 - Histories of social work