Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Národní centrum pro rodinu: Jak co nejlépe zvládnout návrat po rodičovské

Samozřejmě, že rodičovská dovolená žádnou dovolenou není. Společné je snad jen to, že návrat zpět do zaměstnání je po (rodičovské) dovolené vždy těžký. Jak takové návraty zvládnout co nejlépe a nejrychleji poradí ve čtvrtek 16. ledna 2014 další on-line seminář spolu s odborníkem v živém chatu na www.vetsisance.cz.

Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu návštěvníkům webu na začátku vysvětlí, jakým omylem je tvrdit, že žena z pohledu práce nedělala na mateřské nic. Není to totiž pravda. Žena na mateřské přeci absolvovala více než každodenní osmihodinové pracovní směny, které, pokud by je vykonávala najatá agentura, by podle odhadů centra pro rodinu za tři roky mateřské stály něco kolem jednoho a půl milionu korun. Žena vracející se do zaměstnání po rodičovské by tedy mohla na případný dotaz personalistů „co dělala v uplynulých letech“ zcela seriózně odpovídat, že se věnovala profesi manažerky domácnosti.
 
Seminář (http://www.vetsisance.cz/cz/seminare/jak-zvladnout-prechod-z-rodicovske-do-pracese dále věnuje přípravě ženy k návratu do pracovního procesu. Pokud se vrací do předcházejícího zaměstnání, je vhodné udržovat s pracovištěm častý kontakt, zajímat se o změny a trendy, jimiž bývalá pracovní pozice prochází, znát i legislativu s návratem do původní profese na bývalém místě spojenou.
 
Návštěvníci webu se také dozvědí, jaké nejčastější dotazy pokládají personalisté lidem, ucházejícím se po rodičovské dovolené o novou pracovní pozici. Dostane se jim mnoha rad, jak reagovat a co vše o sobě uvést. 16. ledna 2014 od 12:30 hodin bude lektorka Marie Oujezdská k dispozici pro dotazy diváků na webu Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost www.vetsisance.cz.
 
Z rodičovské zpět do zaměstnání
Marie Oujezdská, Národní centrum pro rodinu
16. ledna 2014 od 12:30 hodin
 

Kontaktní e-mail: www.vetsisance.cz

Vloženo: 12.1.2014 19:02
Naposledy upraveno: 12.1.2014 19:05

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace