Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Docela malý festival o autismu

 
U příležitosti výročí 10 let svého fungování pořádá nezisková organizace APLA Jižní Čechy 22. října v Táboře.
 
„Péče o lidi s autismem je nesmírně náročná. V různých obdobích svého života potřebuje člověk s autismem i jeho rodina větší či menší podporu různého typu. Je proto důležité, aby veřejnost sdílela příklady ze života lidí s autismem a pochopila tuto problematiku, jen tak můžeme lidem s autismem lépe porozumět. Člověk s autismem  je velice individuální a proto je důležité, aby si odborníci, asistenti i rodiče  předávali zkušenosti a navzájem se poznávali. Program, jehož součástí je divadlo, film i výstava se snaží přiblížit běžný život lidí s autismem, jejich odlišné vnímání a prožívání situací," řekla nám jedna ze zakladatelek organizace, Lucie Straková Jirků.
 
Lidí s poruchou autistického spektra obecně stále přibývá, podle posledních průzkumů je prevalence této poruchy v populaci 2%, přesto je informovanost o této problematice nedostatečná a snažíme se to změnit.
 
V rámci festivalu se můžeme těšit na divadelní představení Dr.amAS (Divadelní soubor amatérů nejen s Aspergerovým syndromem) hra „SNĚHEN“, která je úspěšnou inscenací pražského souboru. Hra vznikla na námět jednoho z herců, jehož zálibou jsou data narození a svátky.
 
Uvidíme i projekci filmu „NORMÁLNÍ AUTISTICKÝ FILM“, který nás zavede do chaosu okolního světa a přehltí naše smysly. V takovém stavu lze totiž autismu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení.
 
Festival se koná v neděli dne 22. října ve Společenském centru Univerzita v Táboře od 16.00 hodin. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit na podporu rodin a dětí s autismem. Program najdete na stránkách www.aplajc.cz. Záštitu poskytla místostarostka města Tábor Mgr. Kateřina Bláhová .

Webová stránka: www.aplajc.cz

Vloženo: 20.10.2017 9:11

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace