Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Psychedelika s nohama na zemi

 
REMEDIUM o.p.s. zve na seminář "Psychedelika s nohama na zemi".
 
KDY: Pátek, 25. Leden 2019, 8:30 - 16:30
 
Seminář bude zaměřen na psychedelika /PSD/ z pohledu obecných informací o jejich používání, o jejich léčebném využití a to zejména v oblasti léčení traumatu a výzkumu jejich účinku na lidskou psychiku. Pozornost bude zaměřena na set a setting tj. na přípravu PSD zkušenosti na straně toho, kdo do ní vstupuje a na okolnosti-prostředí, ve kterém zkušenost proběhla. Smyslem tohoto záměru není učení jak správně vést psychedelickou terapii, ale jak správně odhadnout, co se v sezeních našich klientů stalo tak, že to vyvolalo zkušenost tzv. “bad tripu”, tj negativní zkušenost v podobě spuštění psychospirituální krize, flashbacků nebo aktivace deficitů v základních vývojových potřebách. Tyto negativní zkušenosti, které mohou být zpracovávány jako neúspěch, jsou v terapeutické intervenci formulovány jako příležitost k zpracování osobní historie, ke které by klient pravděpodobně nenašel jiným způsobem cestu.
 
Práce s reformulací a terapeutickými elementy bude ukázána na několika kazuistikách, včetně video záznamů výpovědí klientů.
 
Komu je seminář určen: 
 
Sociálním pracovníkům, psychoterapeutům, terapeutům, psychologům, lékařům a dalším odborníkům, kteří se při své práci setkávají s tématem psychedelik, nebo je toto téma zajímá.
 
Záměrem semináře je:
  • Rozšíření pohledu na PSD, jejich benefity a rizika, jejich terapeutické moznosti a rizika spojena s pochybným setem a settingem, upozornění na problematické elementy-chyby, které jsou z části odpovědné za bad trip a důsledky.
  • Zaostření pozornosti na možnost vidět PSD v pozitivním rámci, tedy jako příležitost, vede pak k možnosti vyhledání pomoci na správném místě (tj. např. v organizaci Diabasis). Zvyšování prevence rizikového užívání PSD, rozvoj harm reduction myšlení.
  • Přijetí, že PSD nejsou pro každého a nejsou pro každý záměr. Jejich rekreační používání může vést k závažným psychologickým poruchám a jejich nabízení s pseudoterapeutickou motivací může ukazovat na tzv. bypass na straně nabízejícího.
Vstupní požadavky do semináře:
  • vzdělání: min ukončené SŠ s maturitou
  • věk min. 21 let
  • výhodou je absolvování kurzu z oblasti krizové intervence u libovolné vzdělávací instituce a obeznámení s publikací: Transpersonální myšlení v psychologii a psychoterapii; Vančura M., Winkler P. (ISBN: 978-80-7553-034-9)?
Přihlásit se můžete ZDE nebo nás pro bližší informace kontaktovat na telefonu 272 743 360, popřípadě emailu vzdelavani@remedium.cz.

Vloženo: 6.1.2019 21:21

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace