Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Archiv pozvánek

Na tomto místě najdete již proběhlé akce. Zpět na aktuální pozvánky.

Trendy rané péče - VI. mezinárodní konference pracovníků rané péče

6. mezinárodní konference pracovníků v rané péči v ČR na téma „Trendy rané péče“

Konference, kterou organizuje olomoucké pracoviště Společnosti pro ranou péči, proběhne ve dnech 11. - 13. září 2019 v BEA campusu v Olomouci. Akci finančně podpořil Nadační fond Avast a Olomoucký kraj.

Pracovníci rané péče oboru sociální práce se setkávají každé dva roky proto, aby sdíleli zkušenosti a poznatky z praxe terénní práce. V rámci letošní konference bude po celé 3 dny diskutovat přes 120 účastníků z organizací poskytujících služby rané péče z celé České Republiky a zahraničí v odborných příspěvcích k teoriím, přístupům, metodám, technikám v diagnostice v oboru. Aktuálními tématy se představí např. Ena Heimdahl, a to s výchovným poradenstvím Marte Meo - holandskou metodou vzájemné interakce mezi dětmi a pedagogy, Siegfried Holzschuster a Vinco Graz s tématem použití mezinárodní klasifikace ICF pro děti v rané péči. Přednášku Setkání okolo dítěte odprezentuje klinický psycholog Mgr. Jakub Majetný ve spolupráci s metodičkou a poradkyní rané péče Bc. Petrou Hálkovou, DiS. Bc. Iveta Varmusová se bude věnovat Feldenkraisově metodě, MUDr. Mahulena Exnerová, PhDr. Jitka Barlová, PhD. a Mgr. Jolana Kopejsková prolnutí zdravotnictví s ranou péčí. Prostor bude vyhrazen i sérii workshopů. Za Univerzitu Palackého lektorovat bude pedagog z CENTRA APA, Mgr. Ladislav Baloun, Ph.D, s tématem podpora vzdělávání žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti. Fyzioterapii zaštítí Daniela Šibalová, DiS. a tracheostomii a plicní ventilaci přiblíží Jakub Šesták.

Raná péče plní roli prevence umísťování dětí do ústavní péče, sociálního vyloučení a narušení společenské koheze. Konference nabízí živou platformu pro sdílení a diskusi v oboru rané péče v rámci celé České republiky.

 

Kontaktní e-mail: konference@ranapece.cz

Webová stránka: http://konference.ranapece.cz/

Vloženo: 15.7.2019 10:51
Naposledy upraveno: 26.7.2019 12:15

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace