Tato sekce je určena vzdělavatelům v sociální práci, kteří chtějí zveřejnit výjimečné disertační a diplomové práce svých studentů a studentek. Pokud máte o prezentaci zájem, kontaktujte nás na pr@socialniprace.cz.
Nové předplatné pro rok 2021 Zemřel doc. PhDr. Pavel Hartl Advent plný dárků a překvapení YouTube kanál časopisu Sekce „Koronavirus v sociální práci“ opět spuštěna Vyšlo číslo 5/2020 „Síťování v sociální práci“
Sociální pracovník (Moravská Třebová) Sociální pracovník / pracovnice (Nymburk) Vedoucí odd. kurátorů pro mládež (Praha) Kontaktní pracovník / pracovnice (Pardubice) Sociální pracovník (Hřebeč – Kladno) Odborný sociální pracovník (Liberec)
Tato sekce je určena vzdělavatelům v sociální práci, kteří chtějí zveřejnit výjimečné disertační a diplomové práce svých studentů a studentek. Pokud máte o prezentaci zájem, kontaktujte nás na pr@socialniprace.cz.
Květoslava Pavlisková (FSS OU)
Cílem mé bakalářské práce je popis procesu individuálního plánování v zařízení Náš svět, příspěvková organizace Pržno, poskytující služby sociální péče lidem s mentálním postižením a porovnání vybraných přístupů ke klientovi z hlediska jejich působení na kvalitu života.
Bakalářská práce je rozdělena na dvě části teoretickou a aplikační.
V teoretické části vymezuji teoretická východiska a pojem mentální retardace, zabývám se potřebami, komunikací a kvalitou života lidí s mentální retardací. Za kritérium kvality života jsem zvolila spokojenost uživatelů se způsoby komunikace, naplňováním svých individuálních potřeb, se stupněm sebeobsluhy a soběstačnosti a v neposlední řadě s uplatňováním svých práv. V další části popisuji důležité standardy kvality sociálních služeb, které souvisejí s individuálním plánováním. V závěru teoretické části se přímo věnuji individuálnímu plánování, metodám plánování a přístupu ke klientovi. V krátkosti popisuji plánování v konkrétním zařízení, kterým je Náš svět, příspěvková organizace Pržno.
V aplikační části navrhuji projekt kvantitativního výzkumu s názvem: Působení individuálního plánování na kvalitu života z pohledu samotných uživatelů sociálních služeb.
Klíčová slova: mentální retardace, individuální plánování, kvalita sociálních služeb, klíčový pracovník, kvalita života
Celý text práce lze zdarma stáhnout zde: (soubor v PDF)
Vloženo: 30.9.2014 10:00:12
Co si myslíte o novém koaličním návrhu na zálohované výživné?
6/2020 – Evaluace v sociální práci 1/2021 – ERIS Journal - Winter 2021 - Forced Migration and Minority Groups 2/2021 – Raná péče a sociální práce 3/2021 – Metody sociální práce 4/2021 – ERIS Journal - Summer 2021 - Histories of social work