Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Disertace a diplomky

Tato sekce je určena vzdělavatelům v sociální práci, kteří chtějí zveřejnit výjimečné disertační a diplomové práce svých studentů a studentek. Pokud máte o prezentaci zájem, kontaktujte nás  na pr@socialniprace.cz.


 

Food not Bombs v České republice aneb motivy jejich členů k účasti na této iniciativě

Pavla Svobodová (FSS OU)

Bakalářská práce se zabývá celosvětovou iniciativou Food not Bombs a jejím hlavním cílem bylo zjistit motivaci, která členy jednotlivých kolektivů na území ČR vede k participaci. Dělená je celkem do tří hlavních částí.

První část pojednává o vzniku a vývoji samotné iniciativy, přičemž se zaobírá principy, na nichž je postavena. Druhá část popisuje různé postupy k termínu občanská společnost a snaží se nalézt odpověď na to, jakým způsobem iniciativa FNB zapadá do konceptu občanské společnosti. Třetí část se věnuje kvalitativnímu výzkumu. Ten ve svém závěru předkládá nejen odpověď na výzkumnou otázku, nýbrž i mapu současné činnosti českých kolektivů, nejčastější politické a sociální aspekty, pozorované změny, nedostatky, návrhy do budoucna a v neposlední řadě také možné realizovatelné propojení se sociální prací.

Klíčová slova: Food not Bombs, občanská společnost, iniciativa, motivace, sociální změna, pomoc potřebným, přínos sociální práci, sociální aspekty, politické aspekty

Celý text práce lze stáhnout zde: (soubor v PDF)

Vloženo: 30.9.2014 09:14:36

... všechny diplomové práce a dizertace

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace