Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

SANANIM a Plzeňský Prazdroj upozorňují na problematiku alkoholu v mateřství

ilustrační foto

Vydáno před 10 lety

Alkohol a mateřství -- to je nové téma dlouhodobé spolupráce o.s. SANANIM a společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s., které bylo zvoleno pro svou mimořádnou závažnost. "Nadměrná konzumace alkoholu je vždy nebezpečná, ale pokud k ní dochází u ženy během těhotenství, je to nezodpovědné zejména k dítěti, které se ještě neumí bránit," vysvětluje dr. Martina Richterová Těmínová, odborná ředitelka o. s. SANANIM. 
 
Před některými škodlivými látkami dokáže nenarozené dítě ochránit placenta. Alkohol k nim však nepatří, prochází totiž placentou přímo do krve nenarozeného dítěte, které tak může mít v některých případech dokonce jeho vyšší hladinu v krvi než matka, protože nevyvinutý organismus potřebuje na odbourávání mnohem víc času. U alkoholiček pak hrozí riziko, že dítě bude postiženo tzv. fetálním alkoholovým syndromem. 
 
Jako první vzniklo informační video, které nabízí pohled přední odbornice na tuto problematiku. PhDr. Ilona Preslová v něm hovoří o alkoholu ve vztahu k otěhotnění, těhotenství, porodu i kojení a zároveň poskytuje i základní praktické rady. 
 
Téma alkoholu ve vztahu k mateřství bude zahrnuto i do dlouhodobého projektu K-LEE-DECK, který se soustředí na snižování rizik spojených s užíváním alkoholu nejen na letních festivalech a bude i součásti aktivit na sociálních sítích.
 
 
Zdroj: o.s.SANANIM
                                                 
 
O Projektu K-LEE-DECK:
Za šest let spolupráce o. s. SANANIM a Plzeňského Prazdroje, a.s., na projektu K-LEE-DECK se podařilo posílit bezpečnost návštěvníků letních festivalů zejména nabídkou testu na alkohol zdarma a dalšími preventivními opatřeními. Služba se stala známou a vyhledávanou a stovkám návštěvníků festivalů pomohla kontrolovat užívání alkoholu tak, aby se po jeho skončení bezpečně dopravili domů. Rozšíření aktivit o další důležité téma přispěje ke splnění dlouhodobého cíle, kterým je posilování povědomí o zodpovědné konzumaci alkoholu. 
 
Občanské sdružení SANANIM:
Poskytuje pomoc lidem ohroženým drogami a jejich blízkým. Vzniklo v roce 1990 a dnes disponuje sítí programů a služeb, které tvoří komplexní systém prevence, léčby, doléčování a resocializace. Svou činností vyvrací stále značně rozšířený mýtus, že závislosti se nelze zbavit, a napomáhá odstranit stigmatizaci související s užíváním drog, která je v poskytnutí efektivní pomoci často zcela zby! tečnou překážkou.


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: jedna

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace