Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » Inspirace pro praxi »

anketa

Brněnská Rozkoš bez Rizika poskytuje testy na HIV i poradenství k bezpečnějšímu sexu

ilustrační foto

Vydáno před 9 lety

Jihomoravský kraj a město Brno patří ohledně výskytu HIV/AIDS v naší zemi k těm ohroženějším. Jen v loňském roce přibylo v Jihomoravském kraji šestnáct nových případů HIV. Přesto je v Brně nabídka testování na tuto pohlavní infekci nedostatečná. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) se proto rozhodla zahájit ve svém centru pravidelné testování veřejnosti. Lidé mohou přijít do brněnské R-R každé první úterý v měsíci, cena za otestování je 250 Kč.
 
„V rámci on-line a telefonického poradenství se nás lidé často ptali, zda je v našem centru otestujeme na HIV. Někdy se na nás obraceli i sexuální pracovnice, jestli bychom neotestovali jejich partnery. Kvůli těmto hlasům a nepříznivým statistikám v posledních letech, jsme se nakonec rozhodli od 1. dubna zavést pravidelné testování veřejnosti na HIV,“ říká k rozšíření služeb vedoucí brněnské ROZKOŠE bez RIZIKA Tereza Musilová.
 
Lidé se nemusí na testování objednávat, přijít mohou každé první úterý v měsíci kdykoliv mezi 17:30 a 19:30. R-R sídlí nedaleko Malinovského náměstí v ulici Vlhká 10.Výsledek testu je znám do patnácti minut. Odběr se provádí z prstu a je téměř bezbolestný.  
 
„Kromě testů lidem nabízíme i poradenství k pohlavně přenosným infekcím. Už z dotazů, které chodí do naší poradny, je zjevné, že hodně lidem znalosti o bezpečnějším sexu chybí. Evergreenem jsou otázky na přenos HIV při masáži nebo líbání,“ dodává Tereza Musilová.
 
 
ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS DAY, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.
 
Podrobná data týkající se HIV infekce a onemocnění AIDS v ČR naleznete ZDE.
 
 
Zdroj: Rozkoš bez Rizika
 


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Roman
Test
Vloženo: 27.8.2014 14:04:46

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: dva

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Psychoterapeutická ...
Stočesová; Čáp
obalka
Život je příliš ...
Alain Samson
obalka
Teorie terapie ...
Carl R. Rogers
obalka
Věčná touha ...
Bärbel Wardetzki
obalka
Strach z nemocí
Morschitzky; Hartl
obalka
Psychologické typy
Carl G. Jung
obalka
Vazba v psychoterapii
David J. Wallin

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace