
Z redakce
Nové předplatné pro rok 2021 Zemřel doc. PhDr. Pavel Hartl Advent plný dárků a překvapení YouTube kanál časopisu Sekce „Koronavirus v sociální práci“ opět spuštěna Vyšlo číslo 5/2020 „Síťování v sociální práci“
Přednášky on-line

Volná místa
Sociální pracovník (Moravská Třebová) Sociální pracovník / pracovnice (Nymburk) Vedoucí odd. kurátorů pro mládež (Praha) Kontaktní pracovník / pracovnice (Pardubice) Sociální pracovník (Hřebeč – Kladno) Odborný sociální pracovník (Liberec)
Čísla
Archiv čísel » 2009/4 - Sociální práce a rozvojová pomoc »
Zánik (moderní) sociální práce samozrušením
Jakub Jinek
Medailon autora:
Abstrakt:
Článek je kritickou reakcí na tezi O. Chytila, která poukazuje na zásadní změny v současných společnostech, na jejichž základě vyzývá k přehodnocení dosavadních teoretických východisek sociální práce. Článek ukazuje, že Chytilova výzva vychází z předpokladu konce moderny, který ovšem dostatečně nezdůvodňuje. Článek chce upozornit na to, že předpoklad konce moderní sociální práce je jednak teoreticky naivní, jednak nebezpečný, protože přitakává ekonomistům, kteří chtějí zrušit dosavadní formy sociální ochrany a sociální práci privatizovat s poukazem na změněné společenské podmínky.
Klíčová slova:
modernizace, konec moderny, reprivatizace, ekonomizace
s. 105 - 110
Podobné články
Privatizace sociální práce v kontextu neoliberalismu
Může být česká a slovenská sociální práce nástrojem podpory sociální změny?
Pavol Frič: Současné trendy dobrovolnictví a sociální práce
Jak staří lidé vnímají konec života?
Sociální práce na úřadech práce – od stresu k bezmoci?

Vyhledávání



Debata
Co si myslíte o novém koaličním návrhu na zálohované výživné?
Poslední komentáře:
Nenalezen žádný komentář.Ediční plán
6/2020 – Evaluace v sociální práci 1/2021 – ERIS Journal - Winter 2021 - Forced Migration and Minority Groups 2/2021 – Raná péče a sociální práce 3/2021 – Metody sociální práce 4/2021 – ERIS Journal - Summer 2021 - Histories of social work